POLICJANCI W PRZEDSZKOLU

Jak co roku przed zbliżającymi się wakacjami nasze przedszkole odwiedzili policjanci z Posterunku Policji w Cieszanowie. Dzieci od najmłodszych lat zapoznawane są z zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa. Na spotkaniu pojawiły się też pytania dotyczące codziennej pracy policjanta.

Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypominali jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się wobec obcych osób. Przypominali również o konieczności noszenia ubrań posiadających elementy odblaskowe.

Dużą atrakcją spotkania okazała się prezentacja radiowozu i możliwość wejścia do środka auta. Policjanci zademonstrowali różne sygnały ostrzegawcze oraz podstawowe wyposażenie samochodu.

To było ważne wydarzenie przedszkolne, gdyż pozwoliło zrealizować nadrzędny cel wychowawczy i dydaktyczny naszej placówki, jakim jest troska o bezpieczeństwo naszych dzieci.

Spotkanie Policjantów z naszymi wychowankami przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Od dzisiaj każdy przedszkolak już wie, że policjant może być przyjacielem, który zawsze chętnie służy pomocą.

Serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom, że znaleźli czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami.
Relacja 2016-06-30, 17:30 | autor: Anna Sopel