JASEŁKA

Zielona jodełka światełkami błyska.
W kołysce - Pan Jezus właśnie się urodził.
Będzie kochał ludzi, wśród nich żył i chodził.
Matka Boska, Józef, Pasterze, zwierzęta…
Boże Narodzenie - W sercu zapamiętaj.

19 grudnia 2013 o godz. 10: 00 rozpoczęły się Jasełka w Publicznym Przedszkolu w Cieszanowie. Na wstępie pani dyrektor Marzena Wilusz powitała zaproszonych gości: m.in. pana burmistrza Zdzisława Zadwornego, zarząd Stowarzyszenia Cieszanów.pl, księdza Stanisława Mizaka, dyrektorów placówek oświatowych i kulturalnych, kierowników jednostek budżetowych podległych Urzędowi Miasta i Gminy, przedstawicieli instytucji i punktów usługowych współpracujących z naszym przedszkolem, rodziców oraz wszystkich, którzy zaszczycili swoją obecnością przedszkole. Ucieszył nas fakt, że sala wypełniła się po brzegi. W naszym przedstawieniu tradycyjnie wystąpiła – Rodzina Święta (Józef, Maryja, Jezus), pasterze, trzech króli, aniołowie i gwiazdeczki wraz z kometą, oraz dzieci. Wszyscy byli zachwyceni występem dzieci, które przepięknie śpiewały i grały i tańczyły. Jasełka zakończyły się pastorałką, która w swojej wymowie niosła świąteczne życzenia.
Relacja 2013-12-25, 22:59 | autor: Anna Sopel