SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

30 września 2019r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami z Posterunku Policji w Cieszanowie. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w różnych sytuacjach. Dzieci obejrzały prezentacje pt. "Bezpieczne zachowania" i "Gadki", które tłumaczą jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Panowie Policjanci poinformowali i zademonstrowali dzieciom również, w jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Na zakończenie wizyty przedszkolaki mogły obejrzeć radiowóz i atrybuty zawodu policjanta.Uzyskana wiedza na pewno naszym przedszkolakom się przyda.
Bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie.
Relacja 2019-09-30, 21:39 | autor: Anna Sopel