SPRINTEM DO MARATONU

Dnia 22 maja 2019r. nasze przedszkole wzięło udział w V OGÓLNOPOLSKIM MARATONIE PRZEDSZKOLAKÓW „Sprintem do maratonu”, którego organizatorem jest miesięcznik BLIŻEJ PRZEDSZKOLA. Jest to projekt zachęcający nauczycieli do przeprowadzenia imprezy biegowej w przedszkolu. Celem jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu.
I chociaż koniec mają a na dworze zimno i plucha, to wszystkie przedszkolaki bawiły się doskonale. Imprezę biegową zorganizowaliśmy w zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej w Cieszanowie na hali sportowej. Każdy z uczestników imprezy otrzymał numer startowy tak, jak na prawdziwych zawodach sportowych. Przed biegiem odbyła się oczywiście rozgrzewka, a po biegu rozciąganie - jak na biegaczy przystało - poprowadzone przez panią Dorotę Bakalarczyk-Żyła. Dzieci w skupieniu rozpoczynały bieg, starając się jak najszybciej dobiec do mety. Nie liczyło się zdobyte miejsce, a pokonanie wyznaczonego dystansu w miłej atmosferze, promującej zdrowy styl życia. Wszyscy byli zwycięzcami. Nasze dzielne przedszkolaki przebiegły aż 4720 metrów !!! grupa "Maluchów" pokonując dystans 60m, a grupy „Średniaki” i „Starszaki” po 100m.
Wysiłek i chęć wspólnej zabawy został doceniony, i nagrodzony. Każdy uczestnik "maratonu" dostał specjalny medal oraz dyplom.
Gratulujemy 56 wspaniałym biegaczom!

Relacja 2019-05-31, 21:29 | autor: Anna Sopel