JASEŁKA I WIGILIA W PRZEDSZKOLU

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszym przedszkolu przeżywamy go bardzo uroczyście. W dzień przedszkolnej Wigilii 21.12.2018 r. o wyznaczonej godzinie wszystkie grupy wraz z rodzicami , zaproszonymi gośćmi i uczniami klas I -III SP Cieszanów zebrały się w jednej sali aby obejrzeć Jasełka pt. „Gdy pierwsza gwiazdka ….” przygotowane przez grupy II i III oraz wychowawczynie: panią Annę Borcz i Annę Sopel.
Po występach nastąpił czas złożenia sobie wzajemnie najlepszych bożonarodzeniowych życzeń i podzielenia się opłatkiem.
Po złożeniu życzeń, zasiadając do odświętnie nakrytego stołu, Przyszedł czas na przedszkolną Wigilię, gorący barszczyk z uszkami, pierogi – najbardziej tradycyjne dania świąteczne oraz słodkości - pierniczki. Podczas posiłku cichutko rozbrzmiewały kolędy.
Atmosfera była prawdziwie rodzinna, a odświętne stroje wszystkich podkreślały rangę tego dnia.
Relacja 2018-12-24, 22:26 | autor: Anna Sopel