ANDRZEJKI

Dnia 27.11.2018r. przedszkolaki uczestniczyły w zabawach i konkursach andrzejkowych.

Po zapoznaniu się z krótką historią ludowej tradycji wróżenia dzieci dowiedziały się co je czeka w przyszłości i kim będą m.in. z wróżb: „Łowienie cukierków”, „Wirująca butelka", ,,Kolory", „Kim będę". Następnie ustawiały buciki, aby zaspokoić ciekawość, które z nich pierwsze wyruszy na wspaniałą wyprawę po świecie. Dowiedziały się jaka jest ich szczęśliwa cyfra, losowały serduszka z imieniem ulubionego przyjaciela, rzucały kostką, wrzucały monety do wody, aby wszystkie marzenia się spełniły.W rolę wróżki wcieliła się pani Ela.

Na koniec każda z grup tańczyła i bawiła się przy muzyce z repertuaru dziecięcego.Zabawa była udana i na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.
Relacja 2018-12-24, 08:48 | autor: Anna Sopel