PRZEDSZKOLAKI U STRAŻAKÓW

Przedszkolaki we wtorek 5 czerwca udali się z wizytą do Ochotniczej Straży Pożarnej w Cieszanowie.

Celem wycieczki było zapoznanie przedszkolaczków z obowiązkami i pracą strażaków, a przede wszystkim kształtowanie właściwych postaw i reakcji w obliczu zagrożenia pożarowego. Przedszkolaki dowiedzieli się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale mają inne równie ważne obowiązki. Dzieci mogły zobaczyć i dotknąć urządzeń wykorzystywanych w akcjach ratowniczych. Ponadto poznały elementy, z jakich składa się strój strażacki. Największą atrakcję stanowiła możliwość wejścia do wozu strażackiego oraz lanie wodą z węża. Przedszkolaczki w czasie spotkania ze strażakami byli bardzo zainteresowani wszystkim co dotyczyło tematu straży pożarnej oraz spotkali się z wielką serdecznością gospodarzy w mundurach, którym bardzo serdecznie dziękujemy.
Relacja 2018-06-07, 15:12 | autor: Anna Sopel