WIZYTA W STRAŻY POŻARNEJ

13 czerwca br przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Cieszanowie. Podczas spotkania dzieci wysłuchały mnóstwo ciekawostek o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka. Dowiedziały się również, w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną oraz utrwaliły numer alarmowy-998. Zaprezentowane zostały stroje strażackie i hełmy, które dzieci chętnie przymierzały. Ogromny entuzjazm wzbudził samochód strażacki, do których przedszkolaki mogły wsiąść i przyjrzeć się ich wyposażeniu jak również przejechać się po placu wokół straży. Dodatkową atrakcją była dla przedszkolaków możliwość usłyszenia sygnałów, których używają strażacy.
Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały za miłe i gorące przyjęcie i wręczyły strażakom upominki, a one same zostały obdarowane słodyczami. Wizyta umożliwiła dzieciom poznanie zawodu strażaka, i zapewne nie jedne przedszkolak, będzie marzył o tym by zostać strażakiem.
Relacja 2017-07-17, 14:27 | autor: Anna Sopel