DZIEŃ BABCI I DZIADKA

14 stycznia 2017 roku obchodziliśmy uroczyście Dzień Babci i Dziadka, która jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolno-szkolnych. Dzieci, uczniowie, nauczyciele, rodzice i najważniejsi tego dnia Goście – Babcie i Dziadkowie spotkali się w pięknie udekorowanej na ten dzień sali gimnastycznej. Zebranych powitała pani dyrektor Publicznego Przedszkola i Szkoły Podstawowej Marzena Wilusz i dyrektor Publicznego Gimnazjum pan Stanisław Kędzior.

Na scenę jako pierwsze weszły dzieci z naszego przedszkola, przywitały zaproszonych gości wierszami i piosenką a najstarsza grupa zaprezentowała swoje umiejętności wokalno –taneczne pt. ”Kraina lodu”. Do występu dzieci zostały przygotowane przez wychowawców grup.

Po nich zobaczyliśmy występ dzieci ze szkolnego oddziału przedszkolnego, które zaprezentowały układ taneczny pod nazwą ,, Taniec połamaniec”. Później w montażu słowno – muzycznym swoje talenty zademonstrowali uczniowie klas I – III i obejrzeliśmy taniec ,,Toka toka” w wykonaniu uczniów z klasy III b. Ponieważ styczeń to okres karnawałowy, starsi uczniowie zaprosili gości na program ,,Karnawał Cieszanów 2017” w wykonaniu uczniów z klasy czwartej oraz klas piątych i szóstych.

Po występach był czas na życzenia i gromko odśpiewane dla wszystkich Babć i Dziadków „Sto lat”.
Relacja 2017-02-18, 17:24 | autor: Anna Sopel